Samsung przeprowadzi walne zgromadzenie akcjonariuszy pomimo pandemii COVID-19

Samsung nie zamierza odwoływać swojego corocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy z powodu pandemii koronawirusa.

W najbliższym tygodniu aż 314 największych firm z Korei Południowe takich, jak Samsung Electronics, SK Hynix czy Hyundai Motors przeprowadzi swoje zebrania akcjonariuszy. Większość firm wprowadziła środki ochronne mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Samsung przeprowadzi walne zgromadzenie akcjonariuszy pomimo pandemii COVID-19

Źródło: samsung.com

Walne zgromadzenie Samsung Electronics zostało zaplanowane na środę w Suwon Convention Center w Suwon, w prowincji Gyeonggi. Samsung przygotowuje aż 2000 miejsc siedzących, co w dobie globalnej pandemii koronawirusa wydaje się być działaniem stanowczo nieodpowiedzialnym.

Samsung Electronics informuje, że poprosił swoich akcjonariuszy o wypełnienie ankiety online. Zadano w niej pytania dotyczące obecności na walnym zgromadzeniu. Firma informuje, że przygotowuje specjalne badania termowizyjne dla wszystkich akcjonariuszy, którzy stawią się na walnym zgromadzeniu. Dodatkowo wszystkie osoby, które pojawią się w Suwon Convention Center zobowiązane będą do noszenia maseczek ochronnych.

W zeszłym roku na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy stawiło się około 1200 osób. Liczba ta zaskoczyła Samsunga, który przygotował wydarzenie na około 1000 osób. Było to pierwsze walne zgromadzenie Samsunga po podziale w 2018 roku. W tym roku producent wyciąga konsekwencje i przygotowuje większą ilość miejsc na znacznie większej powierzchni.

Według danych na koniec 2019 roku Samsung Electronics posiada 610274 akcjonariuszy.

Samsung Electronics nakłania swoich udziałowców do wykorzystania systemu głosowania online, aby uniknąć rozpowszechniania się wirusa COVID-19.

Koreański gigant mocno angażuje się w działania związane ze zwalczaniem koronawirusa. Samsung przekazał do dnia dzisiejszego łącznie aż 24,6 miliona dolarów na opanowanie pandemii koronawirusa w Korei Południowej.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy u kilku pracowników Samsunga wykryto obecność wirusa COVID-19, co spowodowało chwilowe zamknięcia fabryk.

Sprawdź, ile kosztuje najnowszy składany smartfon Samsunga.

Źródło: sammobile.com