Samsung przewiduje bardzo duży spadek dochodów

Południowokoreański gigant elektroniki radzi sobie dobrze, jednak z powodów rosnących kosztów marketingu oraz pojawienia się mnóstwa tanich handsetów konkurencji, prognozuje spadek przychodu aż o 60%.

Sytuacja ta jest dla Samsunga o tyle niekorzystna, że dochody spadają mu już czwarty kwartał z rzędu, czyli od roku zarabia coraz mniej. W trzecim kwartale 2014 roku spodziewa się odnotować zarobek najniższy od pięciu lat, a według prognoz sprzedaż jego produktów ma zaliczyć spadek o 14%. Nie zostało podane, w którym sektorze Samsung straci najbardziej, można jednak podejrzewać, że skoro narzeka na tanie urządzenia konkurencji, to właśnie na tym obszarze zaliczy największe straty. Dokładne informacje zostaną udostępnione do końca tego miesiąca.

Samsung przewiduje bardzo duży spadek dochodów

Firma ma obecnie za największych rywali w sektorze smartfonów firmy Xiaomi i Huwaei. Skutecznie konkurują one z nią na globalnym rynku mobilnym, a nie można zapomnieć także o Apple. Dodatkowo Samsung traci mocno na chińskim rynku, który przechodzi z 3G na 4 GLTE. Z pięciu największych producentów urządzeń mobilnych Samsung jako jedyny notuje spadek dochodów, a według analityków, jeżeli sytuacja nie zmieni się, udział firmy na rynku spadnie z obecnych 31% do 25% w przyszłym roku.