Samsung przygotowuje się do premiery "budżetowego" Galaxy Fold

Koreańczycy przygotowują się do prezentacji tańszej wersji Galaxy Fold. Cena wynosić będzie "jedynie" 1099 dolarów.

Podczas, gdy wszyscy oczekujemy powoli sierpniowej prezentacji Samsungów Galaxy Note 20 oraz Galaxy Fold 2, Koreańczycy mają dla nas jeszcze jedno urządzenie w zanadrzu.

Samsung przygotowuje się do premiery "budżetowego" Galaxy Fold

Źródło: samsung.com

Okazuje się, że w lipcu na rynku zadebiutuje nowy, składany smartfon z elastycznym ekranem. Będzie to nieco odświeżona, a przede wszystkim tańsza wersja doskonale znanego nam Galaxy Fold'a.

Zobacz również:

  • Spory problem z Samsungami Galaxy S23, S23 Plus. Chodzi o aparaty
  • Akurat na tę jedną zmianę w Samsungu Galaxy Fold 5 czekałem. Jednak się nie pojawi

Samsung Galaxy Fold to największe osiągnięcie oraz wtopa Koreańczyków w jednym. Składany smartfon Samsunga to istny pokaz możliwości technicznych, ale urządzenie na początku borykało się z ogromnymi problemami z wykonaniem oraz niedopracowanym wyświetlaczem wewnętrznym. Samsung wyciągnął wnioski i poprawił konstrukcję urządzenia. Proces ten spowodował spore opóźnienie w wprowadzeniu urządzenia na rynek, ale z podobnymi problemami walczył również Huawei.

Samsung Galaxy Fold pierwszej generacji dostępny jest w sklepach od ponad sześciu miesięcy. W Polsce urządzenie wyceniono na 9999 zł. To nie najlepsza okazja, tym bardziej, że na rynku pojawił się już znacznie tańszy i bardziej dopracowany Galaxy Z Flip.

Najnowsza plotka wskazuje, że Samsung zamierza pozbyć się zapasów magazynowych części do Galaxy Fold'a wprowadzają na rynek nowego smartfona. Galaxy Fold Special Edition będzie lekko odświeżoną wersją doskonale znanego nam smartfona. Telefon kosztować będzie 1099 dolarów - prawie 2x mniej, niż oryginalny Fold.

Dla osób, które pragnąć kupić składanego smartfona z elastycznym ekranem w najbliższym czasie nadchodzących Galaxy Fold Special Edition może być idealnym wyborem. Smartfon będzie bowiem tańszy od Galaxy Z Flip.

Ross Young, który ostatnimi czasy informował nas o wyświetlaczach Samsunga Galaxy Note 20 przekazał, że Samsung stworzy 55 tysięcy egzemplarzy modelu Galaxy Fold Special Edition.

Smartfon zaoferuje identyczną specyfikację techniczną, jak poprawiony Galaxy Fold pierwszej generacji. Co ciekawe urządzenie kosztować będzie tyle samo, co zwykłe smartfony z rodziny Galaxy S20.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Fold oraz Galaxy Z Flip.

Źródło: bgr.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: