Samsung przywraca pełną funkcjonalność fabryki składanych smartfonów

Fabryka w Koreańskim Gumi odzyskała pełną funkcjonalność. Obiekt został zdezynfekowany.

Samsung pokłada ogromną nadzieję w produkcję składanych smartfonów i jest obecnie jednym z liderów na tym rynku. W osiągnięciu sukcesu nie przeszkodziły nawet problemy z wprowadzeniem na rynek Galaxy Fold. Koreańczycy zaangażowali się w produkcję smartfonów z elastycznymi ekranami na poważnie i wybudowali w tym celu specjalną fabrykę w Gumi około 200 km od Seulu w Korei Południowej.

Samsung przywraca pełną funkcjonalność fabryki składanych smartfonów

Źródło: pcworld.com

Niestety w weekend dotarły do nas informacje, że jedyny zakład, w którym produkowane są Samsungi Galaxy Fold oraz Galaxy Z Flip został zamknięty z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pracowników, który pracował na linii produkcyjnej. Koreańczycy potraktowali sprawę poważnie i zamknęli całą fabrykę.

Zobacz również:

  • Recenzja: Samsung The Premiere LSP9T - kino w Twoim domu. Testujemy projektor
  • Recenzja: Samsung Galaxy Z Flip 5G
  • Galaxy Note 10/10+ i Galaxy Fold już z One UI 3.1. Sprawdź, co nowego.

Zaledwie kilkanaście dni po prezentacji Galaxy Z Flip Samsung został zmuszony do zamknięcia zakładu, w którym produkowany jest nowy smartfon. Zarząd zadziałał bardzo szybko, a przez sobotę i niedzielę praktycznie cała fabryka została zdezynfekowana.

Decyzja została podjęta po zdiagnozowaniu, że jeden z pracowników choruje na koronawirusa.

Samsung wydał specjalne oświadczenie, w którym podkreślano, że "Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników to nasz najwyższy priorytet. Firma planuje wdrożyć wszelkie niezbędne środki w celu natychmiastowej dezynfekcji i powstrzymania rozprzestrzeniania się choroby."

Fabryka została otwarta ponownie już w poniedziałek rano, a Samsung poinformował, że dwudniowy przestój nie wpłynie negatywnie na dostawy najnowszego Galaxy Z Flip.

Jednocześnie Koreańczycy postanowili wdrożyć specjalne środki ostrożności i pomieszczenia, do których dostęp miał zarażony koronawirusem pracownik zostały podwójnie zdezynfekowane. Ta część fabryki została ponownie otwarta dopiero dziś 25 lutego.

Przypominamy, że w Gumi produkowane są jedynie najdroższe, składane smartfony Samsunga, których cena w Polsce zaczyna się od 6600 zł za najnowszy model Galaxy Z Flip. Modele z rodziny Galaxy S20 produkowane są w Wietnamie.

Źródło: cnet.com