Samsung: reorganizacja modelu biznesowego

Samsung Electronics jest kolejną firmą, która została zmuszona do reorganizacji swojego modelu biznesowego. W jej przypadku połączeniu ulegną cztery kluczowe działy firmy. Jest to część odpowiedzi firmy na kryzys rozprzestrzeniający się na globalnych rynkach finansowych.

Zgodnie ze stanowiskiem firmy przedstawionym dzisiaj, dział monitorów LCD zostanie połączony z działem odpowiedzialnym za produkcję półprzewodników. Utworzona w ten sposób jednostka będzie nosiła nazwę Biznesowych Rozwiązań Sprzętowych.

Również Media Cyfrowe oraz Telekomunikacja ulegną połączeniu i otrzymają wspólną nazwę Media Cyfrowe i Telekomunikacja. Nowopowstała jednostka będzie odpowiedzialna za takie produkty firmy jak telefony komórkowe, telewizory i inne produkty wykorzystujące media cyfrowe.

Reuben Staines, rzecznik prasowy firmy, poinformował, że rozpoczęte działania mają na celu obniżenie kosztów działalności firmy, wzrost jej wydajności oraz dostosowanie się do obecnej, bardzo trudnej, sytuacji panującej na rynku.

Ostatnie dane finansowe Samsunga wskazują, że w trzecim kwartale ubiegłego roku firma zanotowała 44-procentowy spadek dochodów w porównaniu z analogicznym okresem z ubiegłego roku. Wyniki te nie są zbyt zadowalające, mimo iż firma zanotowała wzrost sprzedaży na poziomie 15%.

Pełen raport finansowy z ubiegłego roku zostanie opublikowany za tydzień.