Samsung rezygnuje z popularnego modelu! Galaxy S22 FE anulowany

Koreańska marka rezygnuje z tegorocznego modelu w serii Fan Edition. Powodem, między innymi, jest sprzedaż innych wariantów smartfona.

Samsung rezygnuje z popularnego modelu! Galaxy S22 FE anulowany

Źródło: pocket-lint.com

Branżowy portal SamMobile potwierdził przewidywania na temat anulowania Samsunga Galaxy S22 FE.

Od dłuższego czasu wiadomym było, że prace nad nowym modelem w serii Fan Edition stoją w miejscu. Samsung nie dzielił się żadnymi informacjami na temat smartfona, a podzespoły, z których miałby zostać skonstruowany telefon, nie znajdowały się nawet w fazie rozwoju.

Zobacz również:

Teraz wiemy, że powodem takiego stanu rzeczy było anulowanie modelu Galaxy S22 FE.

Według przecieków decyzja koreańskiej firmy jest spowodowana chęcią poprawy wyników sprzedażowych w przypadku pozostałych wariantów z serii Galaxy S22. Portal SamMobile podaje, że Samsung musiał wybrać między zwiększeniem produkcji modelu Galaxy S22 Ultra, a uruchomieniem procesu produkcyjnego dla wersji Fan Edition.

Najprawdopodobniej nie będzie to jednak koniec tańszych wariantów flagowców, a jedynie roczny przestój w ich premierze. Model Galaxy S23 FE mamy zobaczyć w 2023 roku.

Decyzja Samsunga nieco rozczarowuje, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę to jak dobrym smartfonem był wariant Fan Edition z 2020 roku. Galaxy S20 FE do dzisiaj pozostaje jedną z najlepszych propozycji zakupowych dla użytkowników, którzy nie chcą wydawać majątku na telefon. Urządzenie możemy kupić za mniej niż 2000 zł, a o tym dlaczego jest to jeden z najlepszych smartfonów w tej cenie pisałem tutaj - LINK.

Aktualizacja: 20 lipca 2022 13:37