Samsung rozpoczął produkcję 46-calowych, przezroczystych ekranów LCD

Nowe, 46-calowe ekrany LCD Samsunga zostały wyróżnione nagrodą 2012 CES Innovations. Ekrany mogą zostać wykorzystane przy produkcji punktów informacyjnych, elektronicznych tablic czy jako wyświetlacze informacyjne (e-Signage).

Nowy sprzęt Samsunga przywodzi na myśl słynne elementy scenografii z filmów science-fiction jak Raport Mniejszości. 46-calowy, przezroczysty panel LCD firmy Samsung oferuje współczynnik kontrastu na poziomie 4500:1. Ekran nie wymaga żadnego dodatkowego podświetlenia - korzysta ze światła słonecznego lub oświetlenia wewnątrz pomieszczenia. Producenci zakładają, że ekrany sprawdzą się w prezentacji reklam i filmów. Aby wyświetlić taką prezentację trzeba aktywować warstwę diod LED podświetlających obraz na jego krawędziach. Jeśli diody są wyłączone, ekran jest przezroczysty, a jego zapotrzebowanie na energię stanowi zaledwie 10% zużycia standardowego ekranu LCD o podobnych rozmiarach. Nowe produkty Samsunga będą głównie adresowane do instytucji, przedsiębiorstw i placówek edukacyjnych.

Jak przewidują badania rynkowe zrealizowane przez Display Bank, rynek wyświetlaczy transparentnych czeka dynamiczny wzrost. Wyniki badań pokazują, że w 2015 roku wartość rynku wyniesie 0,9 miliarda dolarów, a w 2025 będzie wynosić już 87 miliardów.


Zobacz również