Samsung rozpoczyna testy Androida 10 dla Galaxy A50 i Galaxy A40

Popularne w naszym kraju średniaki z serii Galaxy A 2019 już wkrótce otrzymają Androida 10.

Samsung rozpoczyna pierwsze testy Androida 10 z One UI 2.0 na Samsungi Galaxy A40 oraz Galaxy A50. Niestety musimy ostudzić zapał posiadaczy tych smartfonów. Do wydania oficjalnej aktualizacji do Androida 10 jeszcze długa droga.

Samsung rozpoczyna testy Androida 10 dla Galaxy A50 i Galaxy A40

Źródło: pcworld.com

Koreańczycy wprowadzili już aktualizację do Androida 10 dla swoich flagowych Samsungów Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10. Najnowsze informacje z dzisiejszego poranka wskazują, że również zeszłoroczny Galaxy Note 9 otrzymał aktualizację do stabilnej wersji oprogramowania.

Po flagowych modelach przyszedł czas na coraz tańsze modele. W sieci pojawiły się już informacje o rozpoczęciach testów dla najdroższych średniaków - modeli Galaxy A80 i Galaxy A70. Teraz pojawiają się pierwsze informacje na temat testów Androida 10 dla najpopularniejszych smartfonów Samsunga z 2019 roku. Chodzi oczywiście o modeli Galaxy A50 oraz Galaxy A40.

Samsung w niektórych krajach azjatyckich rozpoczął testy oprogramowania o numerze kompilacji A505FDDU3BSL1 dla Galaxy A50. Software ten oparty jest na najnowszym Androidzie 10. Podobną aktualizację Samsung testuje również dla modelu Galaxy A40. Numer kompilacji w tym przypadku to A405FNXXU2BSL2.

Skąd wiadomo, że numery kompilacji, które wyciekły do sieci świadczą o obecności Androida 10 na pokładzie? Odpowiedzialna jest za to litera B na czwartej pozycji od końca, która w najnowszej nomenklaturze Samsunga wskazuje, że urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 10.

Smartfony przy okazji zostaną zaktualizowane do nakładki systemowej One UI w wersji 2.0.

Na aktualizację Galaxy A40 i Galaxy A50 do Androida 10 z One UI 2.0 jeszcze poczekamy. Oficjalna mapa drogowa informuje, że mniejszy Galaxy A40 otrzyma aktualizację w kwietniu, a model Galaxy A50 w maju. Na szczęście dla posiadaczy wyżej wymienionych smartfonów mamy także dobre wieści. Ostatnie aktualizacje wydane przez Samsunga pokazują, że producent udostępnia Androida 10 szybciej, niż wskazywałaby na to mapa drogowa.

Źródło: galaxyclub.nl