Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!

Ogłoszenie daty premiery Galaxy S21 FE może być już bardzo blisko. Niemiecka strona wsparcia tego smartfona właśnie została uruchomiona.

Źródło: Voice x OnLeaks

Minęło trochę czasu, odkąd jakiekolwiek wiadomości dotyczące Galaxy S21 FE wyszły na światło dzienne. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, wiele raportów i plotek przekazywało nam dość sprzeczne informacje na temat tego smartfona.

Według raportu opublikowanego na początku tego miesiąca, premiera Galaxy S21 FE ma odbyć się już w październiku. Informacja ta wydaje się być bardzo prawdopodobna, szczególnie teraz. Samsung uruchomił niemiecką stronę wsparcia dla Galaxy S21 FE, sugerując że firma może zaprezentować ten smartfon na przestrzeni kolejny tygodni.

Zobacz również:

  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!
  • Galaxy S22 opóźniony? Galaxy S21 FE jednak z premierą w styczniu
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [15.10.2021]
Źródło: Samsung

Źródło: Samsung

Strona wsparcia nie pokazuje jednak nic, poza numerem modelu telefonu - SM-G990B/DS. Nie doszukamy się także żadnych informacji dotyczących funkcji lub specyfikacji tego urządzenia. Smartfon pojawił się jednak ostatnio w testach Geekbench, gdzie został przetestowany model z procesorem Exynos 2200. Wyciekła także instrukcja obsługi , która sugeruje, że smartfon będzie dostarczany bez ładowarki w pudełku.

Źródło: Samsung

Źródło: Samsung

Samsung Galaxy S21 FE będzie wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz FHD+ AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Smartfon będzie dostępny zarówno w wersji ze Snapdragonem 888 i Exynosem 2100, lecz wszystko będzie zależało od regionu, w jakim go kupimy. W Europie, a także na terenie Polski, Galaxy S21 FE będzie dostępny tylko w wersji z procesorem Exynos 2100. Chipset wewnątrz może być sparowany z maksymalnie 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej. Telefon będzie mógł pochwalić się baterią o pojemności 4500 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 45 W.

Galaxy S21 FE może posiadać potrójny zestaw aparatów, lecz wciąż nie mam informacji na temat jego dokładnej konfiguracji. Oczekuje się jednak, że będzie miał 10 MP aparat do selfie, umieszczony wewnątrz centralnego wycięcia z przodu. Opcje łączności będą obejmować 5G, 4G LTE, dwuzakresowe Wi-Fi, Bluetooth 5.1, GPS i USB Typu-C do ładowania.