Samsung rządzi wśród producentów monitorów LCD

Z najnowszych badań firmy DisplaySearch wynika, że w pierwszym kwartale tego roku najwięcej ciekłokrystalicznych monitorów sprzedała firma Samsung. Koreański gigant wyprzedził tym samym dotychczasowego lidera - amerykańskiego Della.

W porównaniu do czwartego kwartału roku poprzedniego firma Samsung zanotowała czteroprocentowy wzrost sprzedaży monitorów LCD - 6,3 miliona osób zdecydowało się na zakup ich sprzętu. Tym samym wyprzedziła amerykańskiego Della, który znalazł 6,1 miliona nabywców dla swoich paneli. Na podium znalazła się również firma HP (4,5 miliona LCD), natomiast tuż za nim uplasowały się LG Electronics (4,1 miliona) i Acer (3,5 miliona). Pierwszą dziesiątkę uzupełniają firmy Lenovo, AOC, Viewsonic, BenQ i Philips.

Warto też dodać, że największym zainteresowaniem wśród kupujących cieszyły się panoramiczne monitory wyposażone w 19-calowe matryce (27 %). Następne miejsca w tym rankingu zajęły 17-calowe urządzenia (23,3 %), które wyprzedziły 19-calowe o proporcjach ekranu 4:3 (14,5 %). Duże zainteresowanie wzbudziły również 22-calowe LCD, które zanotowały ponad 12-procentowy udział w rynku.

Źródło: TCMagazine.com.