Samsung - satelitarny odtwarzacz MP3

Pod koniec roku na rynek trafi przenośny odtwarzacz plików audio Samsunga, stworzony we współpracy z firmą XM Satellite Radio Holdings, właścicielem satelitarnego radia. Urządzenie będzie odtwarzało nie tylko pliki MP3 i WMA, ale również programy radiowe nadawane drogą satelitarną.

Co ważne, program nie będzie odtwarzany bezpośrednio, ponieważ odtwarzacz nie będzie odbiornikiem radiowym - zamiast tego użytkownik będzie mógł zapisać w jego pamięci zarejestrowany wcześniej program (służyć ma do tego specjalna stacja dokująca, sprzedawana w komplecie z urządzeniem). Posiadacze odtwarzacza uzyskają dostęp do wszystkich stacji nadawanych przez XM Satellite Radio (firma oferuje swoim abonentom ponad 150 programów radiowych).

Produkt Samsunga dostępny będzie w dwóch wersjach, różniących się objętością wbudowanej pamięci flash - na razie nie podano, jakie będą to objętości, wiadomo jedynie, że pozwolą na zapisanie 25 lub 50 godzin programu radiowego.

Oprócz tego urządzenie będzie zwykłym odtwarzaczem audio - na liście obsługiwanych plików na pewno znajdą się MP3 oraz Windows Media Audio (w tym również pliki zabezpieczone przed kopiowaniem, sprzedawane w internetowych sklepach muzycznych).

Ceny odtwarzacza oraz dokładnego terminu premiery na razie nie podano.


Zobacz również