Samsung się wygadał - tańszy Galaxy Note 20 FE w drodze

Po udanym debiucie rynkowym tańszej wersji Galaxy S20, Koreańczycy szykują się do wprowadzenia na rynek zubożonej wersji Galaxy Note 20. Czy jest na co czekać?

W zeszłym roku na rynku pojawiły się flagowe modele Galaxy S w wersji Lite. Pomimo sporych oszczędności modele te cieszyły się sporą popularnością. W tym roku dostaliśmy jeszcze ciekawsze modele, które tym razem nazywają się FE (od Fan Edition). Mowa oczywiście o Galaxy S20 FE w wariantach z 4G oraz 5G.

Galaxy Note 20 Ultra

Galaxy Note 20 Ultra

Samsung już na premierze tych smartfonów przebąkiwał, że w przyszłości pojawią się inne urządzenia z dopiskiem FE. Teraz wiemy już, że chodziło o Galaxy Note 20 FE. Koreańczycy przez przypadek sami potwierdzili, że pracują nad tańsza wersją Galaxy Note 20.

Na brazylijskiej wersji strony Samsunga pojawiła się witryna dotycząca Galaxy S20 FE. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że znajdują się na niej odniesienia do Galaxy Note 20 FE. Smartfon ma mieć ekran o przekątnej 6,5 cala z zaokrąglonymi narożnikami.

Dodatkowo w kodzie źródłowym strony producent chwali się możliwościami aparatu w trybie nocnym.

Wpis dotyczący Galaxy Note 20 FE
Źródło: sammobile.com

Wpis dotyczący Galaxy Note 20 FE

Źródło: sammobile.com

Samsung Galaxy Note 20 FE podobnie, jak Samsung Galaxy S20 FE będzie tańszą wersją flagowego modelu. Na pokładzie znajdziemy z pewnością rysik S-Pen i nieco mniej wydajne podzespoły. Rozsądne kompromisy spowodują, że cena urządzenia będzie znacznie bardziej przystępna. Galaxy Note 20 FE powinien kosztować poniżej 3500 zł.

W chwili obecnej nie wiemy kiedy smartfon trafi na rynek. Najprawdopodobniej stanie się to jeszcze w tym roku.

Sprawdź informacje o nadchodzącym flagowcu - Galaxy S21.

Źródło: sammobile.com