Samsung sprzeda swoje układy bezpieczeństwa innym producentom smartfonów

Chip bezpieczeństwa z Galaxy S20 już wkrótce może pojawić się w smartfonach innych marek.

Samsung nie przestaje zaskakiwać. Firma w tym roku zamierza sprzedawać opracowane przez siebie technologie konkurencji. Czy nowy model funkcjonowania przyniesie koreańskiemu gigantowi dodatkowe zyski?

Samsung sprzeda swoje układy bezpieczeństwa innym producentom smartfonów

Źródło: sammobile.com

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Samsung rozpocznie zbieranie zamówień na produkcję elastycznych ekranów Dynamic AMOLED pokrytych szkłem Ultra Thin Glass. Teraz okazuje się, że Koreańczycy zamierzają sprzedawać również inne, unikalne podzespoły.

Zobacz również:

  • Ćwiczysz z Galaxy Watch? Samsung Health dostało ciekawą aktualizację
  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [28.09.2021]

Samsungi z rodziny Galaxy S20 dla zapewniania jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa posiadają nowy chip odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych znajdujących się w pamięci masowej telefonu. Rozwiązanie to uznawane jest za jedno z najlepszych w swojej klasie i przechodzi pomyślnie wszystkie testy Common Criteria Evaluation Assurance Level (CC EAL) 5+.

Element o nazwie Secure Element wykorzystuje połączenie układu zabezpieczającego S3K250AF i specjalnie zaprojektowanego oprogramowania do ochrony krytycznych informacji, które są odizolowane na specjalnym obszarze wbudowanej pamięci masowej. Secure Element jest uważany za rozwiązanie odporne na wszelkiego rodzaju manipulacje.

Specjalny chip w Galaxy S20 służy między innymi do przechowywania danych kryptograficznych oraz biometrycznych swojego użytkownika. Mowa o odciskach palców, skanach twarzy, danych uwierzytelniających do logowania, hasłach, kodach PIN i innych podobnych rzeczach.

Najnowsze rozwiązanie łączy w sobie ochronę na poziomie sprzętowym, mikrokontroler oraz zoptymalizowany system operacyjny oparty na Androidzie. Samsung informuje, że rozwiązanie zapewnia dodatkową ochronę przed hakerami i złośliwym oprogramowaniem.

Samsung Secure Element jest rozwiązaniem, które na rynku konkurować będzie z Apple Secure Enclave oraz Google Titan M. Producent informuje, że chip o nazwie S3K250AF jest już produkowany na skalę masową i niedługo zostanie dostarczony do firm trzecich, które będą mogły zaimplementować Secure Element w swoich urządzeniach.

Źródło: sammobile.com