Samsung sprzedał już 50 mln "dotykowych" telefonów komórkowych

Samsung poinformował, że sprzedał już 50 milionów telefonów komórkowych wyposażonych w ekran dotykowy. Tego typu urządzenia zadebiutowały w ofercie koreańskiej firmy na początku poprzedniego roku.

Samsung sprzedał już 50 mln "dotykowych" telefonów komórkowych

Samsung Avila

Wedle informacji podanych przez Samsunga, sprzedał on w 2008 roku 10 milionów telefonów wyposażonych w ekrany dotykowe, natomiast pozostałe 40 milionów w roku obecnym. Najwięcej egzemplarzy znalazło swoich nabywców w Europie (19 milionów sztuk), USA (6,3 milionów), Chinach (3,4 miliona) i Korei Południowej (3 miliony).

Samsung deklaruje, że uda mu się zrealizować tegoroczne plany, które zakładały sprzedaż 200 milionów telefonów komórkowych, z których 20% miały stanowić "dotykowce" (w poprzednim roku odsetek ten wynosił 5%).

Zobacz również:

Najpopularniejszymi dotykowymi modelami koreańskiego producenta były Avila (przekroczył 10 milionowy próg sprzedaży), F480 (9 milionów sztuk) i Corby S3650 (3 miliony sprzedanych egzemplarzy od czasu jego wrześniowej premiery).

Z ostatniego raportu firmy analitycznej IDC wynika, że największym producentem telefonów komórkowych na świecie jest Nokia (37,8% rynku), która wyprzedza Samsunga (21%), LG (11%), Sony Ericsson (4,9%) i Motorolę (4,7%).

Warto też dodać, że na rynku smartfonów (80% należy do Nokii, Research In Motion (RIM), Apple and High Tech Computer (HTC)) coraz większy udział notują modele, które dysponują dotykowym ekranem. W IV kwartale tego roku stanowiły one juz aż 45% z nich (rok wcześniej wynik ten był gorszy o 14 punktów procentowych).