Samsung sprzedał ponad 30 mln smartfonów Galaxy S

Samsung poinformował, że sprzedał już ponad 30 milionów smartfonów z rodziny Galaxy S.

Chociaż na rynku producentów smartfonów niepodzielnie rządzi Apple, bardzo dobrymi wynikami sprzedaży może się również pochwalić Samsung. Koreańska firma ogłosiła bowiem właśnie, że jej smartfony z rodziny Galaxy S sprzedały się już w liczbie przeszło 30 milionów sztuk.

Pierwsza generacja Galaxy S to prawie 20 milionów sprzedanych urządzeń, natomiast Galaxy S II - kolejne 10 milionów.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Samsung Galaxy S22 - najnowsze informacje i aktualizacje po premierze [11.07.2023]

Warto dodać, że Galaxy S II to najlepiej sprzedający się smartfon w ofercie Samsunga. W zaledwie 5 miesięcy od premiery przekroczył bowiem barierę 10 milionów sprzedanych sztuk. Urządzenie cieszy się uznaniem nie tylko w oczach konsumentów, ale zostało także uhonorowane tytułem "Telefonu roku" podczas Gadget Award 2011 wygrywając między innymi ze swoim największym konkurentem, czyli iPhone’em 4.

Z informacji podanych przez Samsunga wynika, że zamierza on w przyszłym roku wprowadzić na rynek trzecią generację smartfonów Galaxy S. Znacznie wcześniej, już za dwa dni, będziemy jednak świadkami premiery kolejnego członka "galaktycznej" rodziny, czyli pracującego pod kontrolą nowego systemu Android 4.0 smartfona Galaxy Nexus Prime.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: