Samsung sprzedał w tym roku ponad 300 mln telefonów komórkowych

Firma Samsung poinformowała, że po raz pierwszy w historii sprzedała w ciągu roku ponad 300 milionów telefonów komórkowych. Wynik ten udało się osiągnąć w dużej mierze dzięki ogromnej popularności flagowych smartfonów z serii Galaxy S.


Koreańska firma Samsung radzi sobie wyśmienicie na rynku telefonów komórkowych. Potwierdzają to najnowsze zaprezentowane przez nią dane, z których wynika, że sprzedała już w tym roku ponad 300 milionów tego typu urządzeń (osiągnęła ten wynik pod koniec poprzedniego miesiąca).

Kilka danych historycznych

W 1996 roku Samsung pokonał pierwszą barierę ustaloną na poziomie miliona sprzedanych telefonów komórkowych. Dziesięć lat później było ich już 100 milionów. W 2009 roku liczba ta wzrosła do 200 milionów, natomiast rok temu - do 280 milionów.

Kluczem do sukcesu były flagowe smartfony

Samsung podkreśla, że na tak przełomowy wynik wpłynęła w dużej mierze bardzo dobra sprzedaż flagowych smartfonów z serii Galaxy S - Galaxy S i Galaxy S II. Warto przypomnieć, że według koreańskiego producenta urządzenia te już w październiku sprzedały się w liczbie 30 milionów sztuk (Galaxy S - 20 milionów, Galaxy S II - 10 milionów).

Co więcej, Galaxy S II to najlepiej sprzedający się smartfon w ofercie Samsunga, który w zaledwie 5 miesięcy od premiery przekroczył barierę 10 milionów sprzedanych sztuk. Urządzenie to znalazło uznanie nie tylko w oczach klientów, co potwierdza zdobyty przez nie tytuł "Telefon roku" na Gadget Award 2011.

Zaprezentowane przez Samsunga wyniki z pewnością nie ucieszyły firmy Apple, która robiła wszystko co tylko w jej mocy, aby były one jak najsłabsze.