Samsung startuje z aktualizacją do Androida 11 dla Galaxy Note 20

Flagowe modele z rysikiem S-Pen otrzymały Androida 11 z najnowszą nakładką One UI 3.0.

Samsung długo zwlekał z prezentacją nowej wersji nakładki One UI, którą oparto na Androidzie 11. Na szczęście Koreańczycy szybko nadrobili straty i bardzo sprawnie przechodzą przez proces beta testów i udostępniania finalnej wersji Androida 11. Po wprowadzeniu na rynek finalnej wersji Androida na Samsunga Galaxy S20 w Stanach Zjednoczonych nadszedł czas na topowe modele z rodziny Galaxy Note 20.

Smartfon Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Smartfon Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Koreański producent udostępnił aktualizację do Androida 11 dla Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra wcześniej, niż się spodziewaliśmy. Oprogramowanie miało trafić na te smartfony dopiero po świętach. Według mapy drogowej aktualizacja została przewidziana na styczeń 2021 roku. To nie pierwszy raz, kiedy Samsung udostępnia aktualizację wcześniej, niż zapowiadano.

Portal Sammobile poinformował, że Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra kupione u operatora AT&T otrzymały już aktualizację do Androida 11 z nakładką One UI 3.0. Podobnie jak w przypadku Galaxy S20 na początku zaktualizowano modele z procesorem Qualcomm Snapdragon. Oprogramowanie przynosi również najnowsze, grudniowe łatki zabezpieczeń.

Oprogramowanie o numerze kompilacji N98xUSQU1CTL2 waży 2,5 GB i udostępniane jest jako aktualizacja OTA.

W chwili obecnej nie wydano jeszcze Androida 11 na europejskie wersje z procesorem Samusung Exynos. Powinno się to zmienić w przeciągu najbliższych tygodni.

Zobacz, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Źródło: gizchina.com