Samsung stawia na lepszy dźwięk. Inwestuje 8 mld USD w zakup firmy Harman

Firma Harman została przejęta przez Samsunga. Możemy spodziewać się rozszerzenia koreańskiej oferty audio m.in. w elektronice konsumenckiej.


Samsung kupuje firmę Harman

Samsung poinformował o zakończeniu transakcji przejęcia firmy Harman International Industries Incorporated, która znana jest z wysokiej jakości rozwiązań audio dla różnych platform dostarczanych m.in. pod markami Harman Kardon, JBL i Lexicon. Inwestycja ta zamknęła się w kwocie 8 miliardów dolarów.

Przejęcie firmy Harman - główny cel

Samsung inwestując tak pokaźną kwotę ma na celu przede wszystkim ostro powalczyć o dynamicznie rozwijający się rynek samochodowych rozwiązań audio. To bardzo łakomy kąsek: do 2025 roku jego wartość ma wzrosnąć do 100 miliardów dolarów.

Co ze smartfonami?

Oczywiście inwestycja nie jest nastawiona wyłącznie na rynek samochodowy, co oznacza, że nowe rozwiązania audio trafią także na inne platformy Samsunga. Możemy się więc spodziewać m.in. lepszego dźwięku w smartfonach koreańskiej firmy a także szeregu nowych towarzyszących im gadżetów audio. Oczywiście możemy też liczyć na współpracę w znacznie większym zakresie pomiędzy smartfonami Samsunga i systemami samochodowymi.