Samsung stracił miliony dolarów z powodu przerwy w dostawie prądu

Produkcja w jednej z fabryk Koreańskiego giganta zatrzymała się z powodu przerw w dostawach prądu. Samsung liczy straty w milionach.

Dla producenta sprzętu elektronicznego nie ma gorszego scenariusza, niż zatrzymanie produkcji. Fabryki zatrudniają setki osób i wykorzystują sprzęt warty miliony dolarów. Dodatkowo sytuacji nie poprawia fakt, że ponowne uruchomienie linii produkcyjnej to skomplikowana procedura, która trwa wiele godzin.

Samsung stracił miliony dolarów z powodu przerwy w dostawie prądu

Źródło: samsung.com

W jednym z kompleksów zajmujących się produkcją układów scalonych do urządzeń Samsunga wstrzymano produkcje. Praca fabryki Koreańskiego giganta w Hwaseong w Korei Południowej została całkowicie sparaliżowana z powodu przerw w dostawie prądu. Samsung już liczy starty, które z pewnością wynosić będą miliony dolarów.

Dostawa energii elektrycznej do fabryki w Hwaseong została przerwana z powodu problemów z regionalnym kablem przesyłowym, który uległ przypadkowemu uszkodzeniu. Przerwa w dostawie energii elektrycznej spowodowana była wybuchem kabla przesyłowego w pobliskiej stacji elektroenergetycznej.

Bezpośrednio w konsekwencji tej usterki Samsung został zmuszony do zatrzymania linii produkcyjnych, które zajmują się wytwarzaniem pamięci DRAM i NAND flash. Mimo, iż przerwa w dostawie prądu była krótka i obecnie nie występują już problemy z przesyłem to producent informuje, że ponowne uruchomienie całej linii produkcyjnej może potrwać nawet 3 dni. Na szczęście przewiduje się, że przerwa w pracy fabryki nie wygeneruje opóźnień w dostawie podzespołów. Koreański gigant utrzymuje, że ciągłość dostaw zostanie utrzymana.

Niestety w związku z awarią początek 2020 roku z pewnością nie jest dla Samsunga udany. Koreańczycy poniosą spore straty pieniężne w związku z awarią. Reuters powołując się na źródło znające bezpośrednio sprawę informuje, że przerwa w dostawie prądu wygenerowała straty o wartości milionów dolarów. Ostatnim razem podobny problem pojawił się w fabryce układów scalonych w Pyeongtaek w 2018 roku. Tamten incydent wygenerował ponad 43 miliony dolarów starty.

Źródło: sammobile.com


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10