Samsung stworzy nowego MacBooka? Apple prosi o pomoc

Apple stopniowo wprowadza panele OLED do swoich iPhone'ów. Planuje także wprowadzenie na rynek iPadów z wyświetlaczami OLED, jednak jedna linia produktów, która mogłyby naprawdę skorzystać z zaawansowanej technologii wyświetlania jest MacBook.

Źródło: Ales Nesetril / Unsplash

Ponieważ Samsung Display jest wiodącym producentem paneli OLED, Apple ze zrozumiałych względów musi zwrócić się w stronę koreańskiego konglomeratu. Firma z Cupertino podobno prowadzi rozmowy z Samsungiem w celu zabezpieczenia paneli dla MacBooka OLED. Samsung Display produkuje już wyświetlacze OLED dla innych firm. Kilku producentów sprzedaje wysokiej klasy laptopy, które korzystają z tych wyświetlaczy. Samsung rozpoczął nawet tworzenie paneli OLED o częstotliwości odświeżania 90 Hz.

Plotka głosi, że Apple planował uruchomić swój pierwszy MacBook OLED w 2025 roku. Jednak teraz uważa się, że te plany te mogą być opóźnione. To samo dotyczy się się nowego iPada z ekranem OLED, który najprawdodpobniej zostanie zaprezentowany pomiędzy 2023 a 2024 rokiem. Największym powodem przesunięcia planowanej daty wydania tych urządzeń jest ich koszt produkcji.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [Aktualizacja 02.12.2021]
  • RTV Euro AGD: promocje na produkty Apple - co kupisz taniej? [02.12.2021]
Źródło: Hostaphoto / Unsplash

Źródło: Hostaphoto / Unsplash

Mówi się, że Samsung Display nie jest jedynym koreańskim producentem wyświetlaczy, jakiego rozważa Apple. Firma zdążyła już potwierdzić, że anulowała swój projekt 10,86-calowego iPada z panelem OLED, który opracowała z Samsungiem. Apple podobno prowadzić rozmowy także z LG Display. Zarówno Samsung Display i LG Display obecnie dostarczają panele OLED dla kolejno iPhone'a i Apple Watch.

Istnieje możliwość, że zamówienia mogą być podzielone między dwie firmy, aby zapewnić odpowiednie dostawy. Apple będzie również faworyzować dostawcę, który może lepiej dopasować ceny, które ma w umyśle.