Samsung stworzył kabel USB ładujący trzy urządzenia mobilne jednocześnie

W ofercie Samsunga pojawiło się ciekawe akcesorium, którym będą zainteresowani posiadacze wielu różnych urządzeń mobilnych. W sprzedaży pojawił się kabel, który potrafi naładować trzy urządzenia jednocześnie korzystając z jednego gniazdka lub złącza USB.

Urządzeń mobilnych jest coraz więcej, a wszystkie rodzaje nowoczesnych sprzętów przenośnych łączy jedno: zapotrzebowanie na prąd. Na szczęście minęły czasy, kiedy każdy producent stosował swoje własne złącze ładowania, a standardem jest już nie licząc kilku wyjątków kabel microUSB. Niestety, często użytkownikowi może zabraknąć ładowarek i kabli, żeby naładować wszystkie urządzenia jednocześnie.

Posiadacz smartfona, tabletu, słuchawek bezprzewodowych, inteligentnego zegarka oraz aparatu cyfrowego może mieć problem ze zlokalizowaniem w swojej okolicy odpowiedniej liczby gniazdek. Standardy ładowania bezprzewodowego rozwijają się bardzo powoli i niewiele urządzeń obsługuje tę technologię. Użytkownicy ładując urządzenia mobilne muszą opierać się o klasyczne kable.

Naprzeciw temu problemowi wyszedł Samsung, który wprowadził do oferty nietypowy kabel USB. Można umieścić końcówkę w jednym gnieździe USB lub ładowarce ściennej, a do trzech końcówek podłączyć jednocześnie trzy różne urządzenia. Kabel jest w stanie ładować trzy urządzenia korzystając z natężenia 2A. Dzielone jest ono po równo na każdą końcówkę, co pozwala osiągnąć natężenie 2A, 1A lub 0,67A przy podłączeniu odpowiednio 1, 2 lub 3 sprzętów (zakładając, że ładowarka zapewni natężenie 2A).

Kabel oznaczony jest na stronie producenta jako dostępny “wkrótce”, a cena gadżetu została ustalona na 39,99 dol.

źródło: androidcommunity.com