Samsung świętuje 10-lecie smartfonów Galaxy

Na dziesięciolecie istnienia smartfonów Samsung Galaxy z Androidem producent przygotował specjalną edycję gadżetów.

Chociaż wielu internautom może wydawać się, że historia Samsunga z produkcją smartfonów z Androidem zaczęła się od modelu Galaxy S, który zadebiutował w 2010 roku trzeba wiedzieć, że pierwsze urządzenia z serii Galaxy zadebiutowały rok wcześniej. Mowa o Samsungu Galaxy i7500 i jego tańszej i słabszej wersji Galaxy Lite i5700 w Polsce znanej jako Galaxy Spica. Smartfony te zadebiutowały na rynku pod koniec 2009 roku i posiadały fabrycznie Androida w wersji 1.5, którego można było zaktualizować do wersji 2.1 Eclair, z którą zadebiutował Galaxy S.

Samsung świętuje 10-lecie smartfonów Galaxy

Źródło: samsung

Aby uczcić okrągłą rocznice istnienia smartfonów Samsung Galaxy producent przygotował Samsung Galaxy Anniversary Premium Package. Jest to zestaw przeznaczony do sprzedaży detalicznej, który składa się z gadżetów Samsunga. Data premiery nie jest przypadkowa. Producent liczy, że urządzenia będą się dobrze sprzedawać w związku z nadchodzącymi świętami.

Samsung Galaxy Anniversary Premium Package składa się z smartfona Samsung Galaxy Note 10, smartwatch'a Galaxy Watch Active 2, dodatkowych pasków Galaxy Watch Active 2 Strap, słuchawek true wireless Galaxy Buds i oryginalnego pokrowca Galaxy Note 10 Silicone Case.

Samsung przygotował zestaw tak, aby wszystkie urządzenie były ze sobą w 100 procentach kompatybilne. Zarówno zegarek Galaxy Watch Active 2, jak i słuchawki Galaxy Buds mogą być ładowane za pomocą bezprzewodowej ładowarki zwrotnej Wireless PowerShare z Galaxy Note 10, a Silicone Case również jest kompatybilny z ładowaniem bezprzewodowym. Dodatkowo zarówno słuchawki, jak i zegarek oferują wiekszą funkcjonalność i dodatkowe rozwiązania, gdy są sparowane z smartfonem Samsunga pracującym pod kontrolą One UI.

Samsung świętuje 10-lecie smartfonów Galaxy

Źródło: samsung

Samsung Galaxy Anniversary Premium Package dostępny będzie w sprzedaży od tego miesiąca na wybranych rynkach. Samsung nie informuje w chwili obecnej dokładnie w jakich krajach zamierza sprzedawać zestaw na dziesięciolecie istnienia linii Galaxy. Łączna cena urządzeń wchodzących w skład zestawu wynosi około 1400 dolarów, co w przeliczeniu daje około 5400 zł. Podejrzewamy, że cena detaliczna Samsung Galaxy Anniversary Premium Package o ile zestaw ten dostępny będzie w Polsce 5499 zł.

Źródło: samsung via gsmarena.com