Samsung szuka specjalistów od silnika WebKit. Pracuje nad własną przeglądarką

Samsung rozpoczął prawdopodobnie prace nad własną mobilną przeglądarką. Szuka dobrych programistów. Ktoś zainteresowany?

Doniesienia na ten temat pojawiły się w serwisie etnews.com. Obecnie niestety niewiele wiadomo o nowej mobilnej przeglądarce internetowej Samsunga poza tym, że ma bazować na rozwijanym na zasadach otwartego oprogramowania silniku WebKit, który wykorzystywany jest m.in. przez Apple (Safari).

Prace nad nowym oprogramowaniem mają być prowadzone w zlokalizowanym w Kalifornii ośrodku Samsung Information Systems America R&D Center. Koreański producent rozpoczął nawet poszukiwania "kandydatów zainteresowanych architekturami nowoczesnych przeglądarek i ekspertyzą mobilnego oprogramowania i sprzętu".

Smartfony z systemem Tizen

Być może nowa przeglądarka pojawi się wraz z pierwszymi smartfonami Samsunga pracującymi pod kontrolą opartego na Linuksie i rozwijanego głównie przez niego i Intela otwartego systemu Tizen. Wedle ostatnich doniesień pierwsze tego typu urządzenie pojawi się w lutym przyszłego roku. Co interesujące, certyfikat Wi-Fi Aliance uzyskał już pierwszy koreański smartfon z systemem Tizen noszący takie samo oznaczenie jak Galaxy S III:

Certyfikat Wi-Fi Aliance

Certyfikat Wi-Fi Aliance

Jak sądzicie, czy jest na rynku jeszcze miejsce na kolejną mobilną przeglądarkę?