Samsung szykuje AMOLED, który zawstydzi ekrany Retina Apple

Z informacji podanych przez koreański serwis ETNews wynika, że Samsung opracował nowy wyświetlacz AMOLED, który pod względem gęstości pikseli pozostawia w tyle ekrany Retina wykorzystywane przez Apple.


Według koreańskiego serwisu ETNews opracowany w laboratorium Samsunga wyświetlacz AMOLED cechuje się gigantyczną gęstością pikseli na poziomie 350 ppi. O tym jak ważny jest to parametr dobrze wie firma Apple, która skutecznie pozyskuje klientów kusząc ich możliwością cieszenia wzroku obrazem generowanym przez ekrany Retina stosowane w smartfonach iPhone 4/4S, nowym iPadzie i ostatnio także nowym MacBooku Pro.

Warto tutaj jednak zauważyć, że w przypadku wyświetlaczy Apple mamy do czynienia z zauważalnie mniejszą gęstością pikseli, która w skrajnym przypadku (Retina w iPhone 4/4S) sięga poziomu "zaledwie" 326 ppi. Pozostaje jednak pytanie, czy będziemy mogli zobaczyć tę różnicę? Według Apple z pewnością nie, gdyż jak czytamy na stronie firmy już w przypadku 3,5-calowego ekranu Retina "ludzkie oko nie jest w stanie rozróżnić na nim pojedynczych punktów".

Technologia FMM

Serwis ETNews twierdzi, że nowy "organiczny" ekran nie został wyprodukowany przy standardowo wykorzystywanej przez Samsunga technologii LITI (Laser-Induced Thermal Imaging), lecz zapewniającej lepszą skalowalność technologii FMM (Fine Metal Mask).

Kiedy?

Niestety obecnie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Samsung planuje rozpocząć masową produkcję nowych "gęstych" wyświetlaczy.

350 ppi to rekord?

Nie! Warto tutaj bowiem chociażby przypomnieć o zaprezentowanym w maju przez firmę LG 5-calowym ekranie o gęstości pikseli wynoszącej aż 440 ppi.