Samsung szykuje asystenta Bixby i usługę Pay Mini

Samsung potwierdził, że jego wirtualny asystent będzie się nazywał Bixby. Dodatkowo zdradził, że pracuje nad usługą Mini Pay.


Bixby i Pay Mini

Samsung zamierza rozbudować możliwości swojej platformy programowej, o czym dowiadujemy się dzięki becie strony Samsung Pay. Potwierdziła ona, że wirtualny asystent, nad którym pracuje koreański producent będzie się nazywał Bixby oraz zapowiedziała wersję Mini usługi Samsung Pay.

Samsung szykuje asystenta Bixby i usługę Pay Mini

Samsung Bixby i Pay Mini

Mobilne płatności także dla innych

Samsung Pay to usługa pozwalająca na mobilne płatności za pomocą kompatybilnych urządzeń (głównie smartfonów) Samsunga. Czym może być jednak Pay Mini? Obecnie podejrzewa się, że może chodzić o okrojoną wersję wspomnianej usługi, która pozwoli na wdrożenie systemu mobilnych płatności na urządzeniach innych producentów.

Wirtualny asystent

Samsung Bixby to odpowiedź na wirtualnego asystenta Appla Siri. Wydaje się, że rozwiązanie koreańskiej firmy będzie pełniło jakąś rolę w procesie mobilnych płatności Samsung Pay. Obecnie można też z bardzo dużą pewnością oczekiwać, że Bixby będzie miał premierę wraz ze smartfonem Galaxy S8, czyli najprawdopodobniej podczas targów MWC w Barcelonie (koniec lutego).