Samsung szykuje bardzo tani, 7 calowy tablet z rodziny Galaxy A

Koreańczycy się nie poddają - na rynku pojawi się nowy, budżetowy tablet z rodziny Galaxy A. Czego możemy oczekiwać po tak tanim tablecie z 2020 roku?

Samsung przygotowuje się do prezentacji flagowego tabletu Galaxy Tab S7 oraz jego mocniejszej wersji - Galaxy Tab S7+. Urządzenie te będą bezpośrednimi konkurentami dla iPad'a Pro z 2018 oraz 2020 roku. Tymczasem mało kto wie, że Samsung ma w zanadrzu jeszcze jeden nowy tablet. Tym razem jest to konstrukcja mocno budżetowa, która może nadać się jako pierwsze urządzenie dla dziecka lub sprzęt do przeglądania internetu dla seniorów.

Samsung Galaxy Tab A 7.0

Samsung Galaxy Tab A 7.0

Koreańczycy wprowadzą na rynek kompaktowy tablet w nieco zapomnianym już rozmiarze 7 cali. Oznacza to, że nadchodzące urządzenie będzie podobnych rozmiarów co największe smartfony. Najnowszy sprzęt pojawił się w bazie certyfikacyjnej Wi-Fi Alliance. Tablet zadebiutuje na rynku jako Galaxy Tab A7, co zostało potwierdzone przez organ certyfikacyjny.

Informacja o nazwie potwierdza, że nadchodzące urządzenie będzie bardzo przystępne cenowo. Obecnie dostępny na tynku Galaxy Tab A w rozmiarze 7 cali kosztował podczas swojej premiery 190 dolarów, a na dodatek zawierał znacznie mniej wydajne podzespoły.

Nadchodzący tablet z rodziny Galaxy A zaoferuje bowiem całkiem wydajny procesor od Qualcomm'a. Będzie to układ Snapdragon 665 lub Snapdragon 662. Możliwe, że na rynku pojawią się różne warianty wyposażone w oba procesory. Przewiduje się, że Samsung wprowadzi na rynek wersję z łącznością Wi-Fi oraz droższy model z modemem sieci 4G LTE.

Premiera Samsunga Galaxy Tak A7 powinna nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Tab A

Źródło: gizchina.com