Samsung szykuje "galaktyczne" aparaty cyfrowe z systemem Android?

Koreańska firma Samsung wykonała pewne ruchy mogące sugerować, że zamierza wprowadzić na rynek "inteligentne" aparaty cyfrowe sygnowane marką "Galaxy". Urządzenia te prawdopodobnie pracowałyby pod kontrolą mobilnego systemu Google Android.

Podczas styczniowych targów CES 2012 Polaroid zaprezentował bardzo interesujący "inteligentny" kompaktowy aparat cyfrowy - model SC1630 - który wyposażył w moduł telefonu i system Google Android. Wydaje się, że nad podobnym rozwiązaniem może pracować koreańska firma Samsung. Złożyła ona bowiem wniosek o rejestrację znaku towarowego "Samsung Galaxy Camera", a jak wiemy, jego drugi wyraz nierozłącznie wiąże się z rodziną "androidowych" wydajnych smartfonów i tabletów, o które nieustannie trwa "patentowa" wojna.

Niestety na obecnym etapie nic więcej nie wiadomo o szykowanym przez Samsunga "galaktycznym" sprzęcie. Nie wiadomo nawet, czy Samsung rzeczywiście prowadzi nad nim jakieś prace. Może się więc okazać, że nic o podobnej nazwie nie pojawi się w ofercie koreańskiego producenta przez wiele lat.

Jeżeli jednak Samsung faktycznie szykowałby się do wzbogacenia swojej oferty nową linią urządzeń, warto zastanowić się, z jakiego rodzaju sprzętem moglibyśmy mieć do czynienia. Czy byłyby to konstrukcje podobne do wspomnianego Polaroida, czy też może raczej smartfony, które będą się wyróżniały bardzo zaawansowanymi możliwościami fotograficznymi i filmowymi?

Cóż, musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń. Wydaje mi się jednak, że po fali "inteligentnych" telewizorów może nadejść kolejna: "inteligentnych" cyfrówek.

A wy co sądzicie na ten temat?