Samsung szykuje konkurenta dla Redmi 9. Co nowego w budżetowcach?

Samsung zamierza namieszać w segmencie najtańszych smartfonów. Na rynku pojawi się Galaxy A12. Co zaoferuje jeden z najtańszych smartfonów koreańskiego producenta?

Samsung od lat skupia się na produkcji flagowych smartfonów z rodzin Galaxy S oraz Galaxy Note. Koreańczycy mają w swoim portfolio również świetnie sprzedające się średniaki z serii Galaxy A. Mało kto pamięta jednak, że w skład rodziny Galaxy A wchodzą również budżetowe urządzenia takie, jak Galaxy A01 Core czy Galaxy A20e.

Samsung Galaxy A20e

Samsung Galaxy A20e

Koreańczycy przygotowują się do prezentacji nowych modeli Galaxy A na 2021 rok. Wkrótce na rynku pojawi się Samsung Galaxy A72, Galaxy A52, Galaxy A52 5G, Galaxy A32 oraz Galaxy A12.

Dziś zajmiemy się modelem Galaxy A12, który będzie najtańszym smartfonem Samsunga na rok modelowy 2021.

Urządzenie o numerze modelu SM-A125F pojawiło się przez przypadek na indyjskiej stronie Samsunga. Z informacji, które znalazły się na stronie wynika, że Samsung Galaxy A12 zaoferuje 4 GB pamięci operacyjnej. Z wcześniejszych przecieków wiemy, że na pokład trafi również 48 MP aparat z trzema aparatami pomocniczymi, a smartfon kosztować będzie około 200 dolarów.

W Polsce urządzenie sprzedawane będzie prawdopodobnie za około 800 zł. Oznacza to, że konkurent dla Redmi 9 będzie zauważalnie droższy. Jeżeli dotychczasowe plotki okażą się prawdą to Galaxy A12 z procesorem MediaTek Helio i 4 GB pamięci operacyjnej nie będzie miał łatwego startu. W podobnej cenie kupimy wydajniejsze urządzenia konkurencji. Mowa o Realme 7, OnePlus Nord N100 czy Poco M3.

Samsung ma jednak asa w rękawie i są nim umowy z operatorami, którzy będą sprzedawać taniego smartfona na preferencyjnych warunkach.

Zródło: Gizmochina.com