Samsung szykuje konkurenta dla iPad'a Pro - Galaxy Tab S7 zadebiutuje w dwóch rozmiarach

Samsung nie boi się spadków sprzedaży. Koreańczycy przygotowują się do wprowadzenia na rynek nowego flagowego tabletu. Urządzenie kupimy w dwóch rozmiarach.

Rynek tabletów pojawił się znienacka, szybko zyskał popularność, a później w ekspresowym tempie przestał być istotny. Wraz z wzrostem rozmiaru smartfonów malała ilość sprzedawanych tabletów. W chwili obecnej na tego typu urządzeniach zarabia praktycznie tylko Apple, które ze swoim iPad'em wykreowało nowy rynek.

Samsung szykuje konkurenta dla iPad'a Pro - Galaxy Tab S7 zadebiutuje w dwóch rozmiarach

Źródło: samsung.com

Mimo tego kilku producentów takich, jak Samsung czy Huawei nadal sprzedają tablety. Koreańczycy przygotowują właśnie odpowiedź dla najnowszego iPad'a Pro 2020.

Zobacz również:

  • Samsung tworzy historię z serwerowymi stosami 768 GB pamięci RAM
  • Recenzja: Samsung Galaxy Tab A8

Najnowsze informacje donoszą, że Samsung jest w zaawansowanym stadium rozwoju dwóch tabletów, które zastąpią sprzedawanego obecnie Galaxy Tab S6. Nowe urządzenia mają pomóc Samsungowi lepiej konkurować z flagowymi tabletami od Apple.

Portal SamMobile donosi, że producent wraca do korzeni i zaprezentuje Samsunga Galaxy Tab S7 w dwóch rozmiarach. Należy przypomnieć, że to właśnie Samsung jako pierwszy rozpoczął sprzedaż identycznych tabletów, które różniły się od siebie jedynie wymiarami.

Nadchodzące tablety sprzedawane będą z ekranami o przekątnej 11 oraz 12,4 cala. Oznacza to, że obie konfiguracje będą większe od dostępnego obecnie Galaxy Tab S6.

W chwili obecnej nie wiemy dlaczego Samsung zdecydował się na stworzenie dwóch modeli Galaxy Tab S7 różniących się ekranem. Bardzo prawdopodobne jest, że Koreańczycy za pomocą dwóch modeli zamierzają lepiej konkurować z iPad'em Pro 2020, który oferowany jest w wersjach z ekranem o przekątnej 11 oraz 12,9 cala.

Nowe tablety sprzedawane będą w trzech wersjach kolorystycznych - szarej, niebieskiej i brązowej. Nie zabraknie także dedykowanego pokrowca z wbudowaną klawiaturą. Galaxy Tab S7 zaoferuje pojemniejszy akumulator, ulepszone aparaty, obsługę modemu sieci 5G oraz wydajniejszy procesor. Prawdopodobnie Samsung sięgnie po układ Qualcomm Snapdragon 865 lub Snapdragon 865+. Model z plusem znajdzie się również w nadchodzących smartfonach z rodziny Galaxy Note 20.

Samsung Galaxy Tab S7 może zadebiutować jako Galaxy Tab S20. Premiera urządzenia powinna odbyć się w ciągu najbliższych miesięcy.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Tab S6.

Źródło: techradar.com