Samsung szykuje się do premiery smartfonów z podwójnym aparatem

Samsung reklamując układ Exynos 8895 wyraźnie dał do zrozumienia, że zamierza zaadoptować technologię podwójnego aparatu.


Podwójny aparat - nowy trend

Ważny punkt dla producentów smartfonów to aparat fotograficzny. Obecnie montowane moduły w topowych modelach (a także w tych tańszych) pozwalają na wykonywanie naprawdę dobrej jakości zdjęć, co spowodowało, że noszenie ze sobą dodatkowo aparatu kompaktowego stało się bezsensowne. Najnowszy trend, za którym zamierza podążyć też Samsung, to podwójny aparat zapewniający nowe, niedostępne wcześniej możliwości.

Samsung Exynos 8895

Samsung potwierdził to zamieszczając na Twitterze zdjęcie przedstawiające swój najnowszy układ SoC - Exynos 8895 - z którego dowiadujemy się, że zaoferuje on wsparcie dla podwójnego aparatu.

Zobacz również:

  • Smartwatch dla dziecka? O tych funkcjach musisz pamiętać
  • Galaxy Buds 2 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [05.08.2021]
  • Wyciekła specyfikacja najnowszego Vivo V20

Czy Galaxy S8 będzie korzystał z podwójnego aparatu?

W oparciu o dotychczasowe materiały, które "wyciekły" do sieci możemy stwierdzić, że na zamieszczonym zdjęciu nie widnieje nadchodzący Galaxy S8. Samsung chciał najprawdopodobniej zareklamować nowy układ Exynos innym producentom. Wydaje się jednak całkiem możliwe, że pierwszy podwójny aparat w jego ofercie zagości przy okazji premiery modelu Galaxy Note 8.