Samsung testuje Androida 11 dla Galaxy S20 Ultra

Koreańczycy rozpoczęli testy najnowszej wersji Androida dla swojego topowego smartfona.

Samsung rozpoczął właśnie testy Androida 11 (sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację) dla modeli z flagowej rodziny Galaxy S20. Na pierwszy ogień poszedł Galaxy S20 Ultra ze 100 krotnym zoomem hybrydowym.

Smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra

Smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra

Wcześniej w sieci pojawiły się już plotki o pierwszych testach Androida 11 dla Samsungów z rodziny Galaxy S10. Po tym czasie Koreańczycy nabrali wody w usta i przez pewnie okres czasu nie dowiedzieliśmy się niczego nowego o Androidzie 11 dla smartfonów Galaxy. Redaktorzy portalu Sammobile oraz członek forum XDA donoszą o nowej, testowej wersji oprogramowania dla Samsunga Galaxy S20 Ultra. Całość oparto na Androidzie 11.

Nie powinno dziwić nas, że Samsung rozpoczyna testy od najdroższego smartfona. Po pierwsze jest to najważniejsze urządzenie w portfolio, a po drugie posiada najbardziej zaawansowany aparat, którego oprogramowanie wymaga ogromu pracy podczas pisania nowej wersji systemu operacyjnego.

System operacyjny Android 11 dla smartfonów Samsunga zintegrowany będzie z autorską nakładką One UI 3.0. W chwili obecnej nie znamy jeszcze szczegółów na temat tej nakładki. Wiemy jednak, że w międzyczasie pojawi się jeszcze One UI 2.5 bazujące na Androidzie 10.

Beta testy Androida 11 dla smartfonów z rodziny Galaxy S20 powinny rozpocząć się w okolicach października. Finalna wersje oprogramowania powinna zostać udostępniona w okolicach grudnia/stycznia.

System operacyjny Android 11 pozostaje jeszcze w fazie beta. Właściwe beta testy oprogramowania dla smartfonów Samsunga rozpoczną się dopiero po udostępnieniu oficjalnej, finalnej wersji systemu operacyjnego Android 11.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20 Ultra.

Źródło: galaxyclub.nl