Samsung testuje aktualizację do Androida 4.4.3

Samsung testuje już obecnie aktualizację do systemu Androida 4.4.3. Wygląda więc na to, że użytkownicy jego gadżetów być może otrzymają ją niedługo po właścicielach urządzeń z czystym Androidem.

Serwis SamMobile zamieścił ważną i przy okazji miłą informację dla właścicieli smartfonów Samsunga. Wynika z niej bowiem, że koreański producent testuje już system Android KitKat w wersji 4.4.3, który Google najprawdopodobniej rozpocznie udostępniać w przyszłym miesiącu. Do wspomnianych testów zaprzęgnięte zostały trzy urządzenia: dwa modele smartfona Galaxy S5 (z procesorami Exynos i Snapdragon) oraz Galaxy S4, który w połowie kwietnia otrzymał aktualizację do Androida 4.4.2.

Serwis dotarł też do datowanego na 21 maja dokumentu omawiającego stan aktualizacji do wspomnianej wersji 4.4.2. Wynika z niego, że modele Galaxy S4 mini, Galaxy Grand 2, Galaxy Mega 5.8 i Galaxy Mega 6.3 powinny otrzymać ją w czerwcu (obecnie przechodzą finalne testy). Ponadto dowiadujemy, że teoretycznie model Galaxy S4 Mini LTE również może ją dostać w czerwcu natomiast Galaxy Note 3 Neo być nawet jeszcze w tym miesiącu (to jeszcze nie zostało jednak rozstrzygnięte, ponieważ przy obu tych urządzeniach widnieje status "Pending").