Samsung testuje nietypowy aparat dla Galaxy S21

Przyszłoroczny flagowiec Samsunga może zadebiutować z bardzo specyficznym aparatem fotograficznym.

Flagowe smartfony Samsunga na 2020 rok zadebiutowały zaledwie nieco ponad dwa miesiące temu, a w sieci widzieliśmy już kilka plotek dotyczących przyszłorocznych modeli z rodziny Galaxy S21.

Samsung testuje nietypowy aparat dla Galaxy S21

Źródło: samsung.com

Najnowsze z nich są bardzo ciekawe. Prace nad przyszłorocznym flagowcem z pewnością już trwają, ale czy przecieki na prawie rok przed premierą okażą się autentyczne?

Zobacz również:

Przecieki z Tajwanu donoszą, że Samsung rozpoczął testy kilku interesujących specyfikacji aparatów głównych, które finalnie mogą trafić do flagowych smartfonów na 2021 rok.

Bardzo prawdopodobne, że Koreańczycy już teraz pracują nad rozwiązaniem problemów z aparatami. Część użytkowników najdroższego Galaxy S20 Ultra narzeka na jakość obiektywów i problemy z aparatem głównym.

Najnowszy raport pokazuje, jakie aparaty mogą zostać zastosowane w przyszłorocznych flagowych modelach Samsunga. Mamy nadzieję, że tym razem aparat nie będzie borykał się z takimi problemami, jak w tegorocznym Galaxy S20 Ultra. Co prawda Koreańczycy wyeliminowali wiele wad poprzez kilka aktualizacji oprogramowania układowego, ale fizyki nie są w stanie oszukać.

Samsung Galaxy S21 miał zadebiutować z laserowym autofokusem. Obecnie plany te zostały zaniechane. Jeden z rozwijanych obecnie modeli służących do testów został wyposażony w 150 MP aparat główny z 64 MP teleobiektywem, 16 MP obiektywem ultraszerokokątnym oraz 12 MP matrycą do zdjęć Macro.

Niektóre z starszych raportów dotyczących aparatów Samsunga sugerują, że Koreańczycy mogą zrezygnować z czujnika ToF jeszcze w tym roku. Samsungi Galaxy Note 20 mogą zadebiutować z inną konfiguracją aparatów, niż Galaxy S20.

Samsung testować ma obecnie dwie wersje aparatów. Jedna z nich posiada OIS w matrycy głównej oraz teleobiektywie. Drugi prototyp oferuje również optyczną stabilizację aparatu w obiektywie ultraszerokokątnym.

Flagowe modele zaoferują także obiektyw Macro, który do tej pory pojawiał się jedynie w tańszych modelach z rodziny Galaxy A.

Informacje, które wyciekły do sieci wydają się być prawdopodobne. Premiera Galaxy S21 planowana jest na początek 2021 roku.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20.

Źródło: sammobile.com