Samsung tworzy nowe procesory Exynos! Dla jakich telefonów?

Z najnowszych przecieków dowiadujemy się o kolejnym modelu autorskiego procesora Samsunga. Tym razem nie jest on przeznaczony dla flagowców.

Już od zeszłego roku i serii flagowych smartfonów Galaxy S20 Samsung umieszcza wewnątrz nich swoje autorskie procesory Exynos. W tegorocznych urządzeniach z rodziny Galaxy S21 znajdziemy chipy Exynos 2100.

Najnowsze informacje pokazują jednak, że koreański producent planuje jednak wypuścić nowy chip, który tworzony jest z myślą o nieco tańszych urządzeniach, niż Galaxy S. Znany na Twitterze leakster Ice Universe sugeruje, że producent już wkrótce zaprezentuje model Exynos 1280. Jego zdaniem ma on być nieco słabszy od Exynosa 1080, który możemy znaleźć m.in w bazowym vivo X60. Twierdzi on, że jednostka jest tworzona z myślą o tańszych smartfonach.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [6.12.2021]
  • Samsung buduje nową fabrykę. Koniec kryzysu na rynku półprzewodników?
  • Zobacz, jak wyglądają najbardziej bezpieczne etui dla iPhone

W chwili obecnej nie jest on jednak w stanie powiedzieć więcej na temat specyfikacji technicznej, możliwości graficznych oraz procesu technologicznego, w którym tworzony będzie Exynos 1280. Spodziewamy się jednak, że umożliwi on łączność 5G.

O ile w tym roku koreański producent wciąż w większości opierał się na chipach dostarczanych przez MediaTek oraz Qualcomm, to w przyszłym roku ta sytuacja może ulec zmianie. W 2022 roku większość smartfonów Samsunga będzie wyposażona w procesory Exynos, które Koreańczycy produkują sami. Mówi się także, że firma pracuje nad kilkoma dodatkowymi modelami: dwoma jednostkami dla flagowców, jedną dla średniaków oraz jedną dla budżetowych smartfonów. Jednym z flagowych ma być tworzony w 4 nm procesie technologicznym Exynos 2200, który trafi do Galaxy S22.

Zobacz także: Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [03.11.2021]