Samsung udostępnia kod źródłowy jądra dla modeli z rodziny Galaxy S20

Już niedługo na Galaxy S20 pojawi się sporo custom romów.

Samsung zdecydował się na wydanie kodu źródłowego jądra dla Samsunga Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20. Wszyscy zainteresowani deweloperzy, którzy chcą rozpocząć optymalizacje swoich aplikacji specjalnie z myślą o najnowszych modelach Samsunga mogą już pobrać kody źródłowe jąder zarówno dla modeli wykorzystujących procesor Samsung Exynos, jak i Qualcomm Snapdragon.

Samsung udostępnia kod źródłowy jądra dla modeli z rodziny Galaxy S20

Źródło: pcworld.com

Kod źródłowy jądra oprogramowania jest bezużyteczny dla przeciętnego użytkownika smartfona, ale to istotny komponent dla programistów, który znacząco ułatwia im prace nad nowymi aplikacjami. Dzięki kodowi źródłowemu możliwe jest znacznie lepsze zintegrowanie ich z danym modelem smartfona, co przekłada się na szybsze działanie, większą niezawodność oraz mniejsze zużycie energii.

Kod źródłowy jądra ma jednak jeszcze jedno bardzo ważne zadanie. Bez niego praktycznie niemożliwe jest stworzenie alternatywnych wersji oprogramowania. Dzięki udostępnieniu kodu źródłowego dla Samsungów Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra na urządzenia te już wkrótce pojawią się pierwsze nieoficjalne systemy operacyjne, recovery czy też kernele pozwalające dodatkowo podkręcić podzespoły wewnętrzne urządzenia.

Samsung znany jest z tego, że od wielu lat udostępnia kody źródłowe jądra dla swoich flagowych urządzeń wkrótce po ich oficjalnej premierze. Działanie to znacząco ułatwia prace deweloperom produkującym oprogramowanie na Androida. Poświęcając mniejszą ilość czasu są oni wstanie stworzyć bardziej dopracowane oprogramowanie, na czym skorzystają klienci, którzy zdecydowali się na zakup urządzenia z rodziny Galaxy S20.

Kod źródłowy jądra został udostępniony dla urządzeń o następujących numerach modeli: SM-G981U, SM-G981B, SM-G986U, SM-G986B, SM-G988U i SM-G988B. W chwili obecnej udostępniono kody źródłowe dla urządzeń z wbudowanymi modemami sieci 5G. Literka U oznacza, że urządzenie wykorzystuje procesor Qualcomm Snapdragon. W przypadku litery B w numerze modelu smartfon posiada procesor Samsung Exynos.

Źródło: sammobile.com