Samsung ujawni następcę Galaxy S w lutym

Samsung prawdopodobnie zaprezentuje w lutym następcę modelu Galaxy S. Smartfon będzie mieć lepszy wyświetlacz, procesor i szybsze połączenie z Internetem.

Samsung zapowiada nowe urządzenie przenośne. Tak przynajmniej wynika ze specjalnie stworzonej na tą okazję strony internetowej. W chwili pisania tej wiadomości można się było z niej dowiedzieć, że "nadchodzi coś dużego". Zaprezentowany był tam także flagowy smartfon producenta - Samsung Galaxy S - oraz miejsce obok, prawdopodobnie dla jego następcy.

Zgodnie z zapowiedzią, pierwsze szczegóły dotyczące urządzenia mają się pojawić już na samym początku lutego. Nowość Samsunga zostanie natomiast zaprezentowana na targach MWC w Barcelonie - dokładnie 13 lutego.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.09.2021]
  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [23.09.2021]

Wszystko wskazuje na to, że nowością będzie następca Samsunga Galaxy S. W Sieci już od dłuższego czasu krążą plotki o tym urządzeniu. Z dotychczasowych informacji wynika, że nowy Galaxy S otrzyma doskonałej jakości ekran super AMOLED plus o przekątnej 4,3 cala.

Sercem urządzenia ma być natomiast dwurdzeniowy procesor, prawdopodobnie tworzony przez Samsunga Orion. Niektórzy komentatorzy sugerują także, że urządzenie otrzyma nowy system Android Gingerbread (2.3) oraz łączność HSPA lub nawet LTE.