Samsung ukarany za trollowanie użytkowników sprzętu HTC

Samsung został ukarany na Tajwanie za łamiącą zasady uczciwego handlu akcję marketingową skierowaną przeciwko firmie HTC. Płacił jednej z tamtejszych agencji za zamieszczanie fałszywych komentarzy.

Zjawisko kupowania komentarzy znane jest od dawna. Najgorsza jego odmiana dotyczy komentarzy fałszywych. Za takie praktyki na rynku tajwańskim został właśnie ukarany Samsung. Jego tajwański oddział zatrudnił bowiem "podwykonawców", który zamieszczali na forach wpisy wychwalające smartfon Galaxy S4, negatywnie oceniające sprzęt tajwańskiej firmy HTC oraz bagatelizujące wszelkie złe informacje dotyczące urządzeń Samsunga.

Tajwańska Komisja Uczciwego Handlu w związku z tymi nieuczciwymi praktykami (zostały one wykryte 1 kwietnia; 5 kwietnia Samsung zadeklarował zakończenie internetowego marketingu i przeprosił za "wszelkie niedogodności i zamieszanie") łamiącymi zasady uczciwego handlu nałożyła na koreańskiego producenta karę w wysokości ok. 340 tysięcy dolarów. Warto też przypomnieć, że to nie pierwsza "wpadka" Samsunga. Na początku roku został bowiem przez tę samą Komisję ukarany za wprowadzające konsumentów w błąd reklamy smartfona Galaxy Y Duos.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Tab S8 na pierwszych grafikach! Na premierę jeszcze poczekamy...
  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 23.10.2021]