Samsung ulepszy aparat w Galaxy A13! Co z ceną budżetowca?

Samsung planuje poprawić aparaty w swoim budżetowym urządzeniu.

Samsung Galaxy A12. Fot Samsung

Smartfony Samsunga z segmentu budżetowców już od dłuższego czasu cieszą się bardzo wysoką popularnością wśród użytkowników, co przekłada się na wysokie wyniki sprzedaży. Nie dziwi nas zatem fakt, że Koreańczycy planują dalej rozwijać tego typu urządzenia, aby utrzymać swoją silną pozycję.

W jaki sposób można wyróżnić się w tym segmencie? W większości przypadków producenci decydują się na umieszczenie gorszych aparatów, aby obniżyć cenę urządzeń. O ile Samsung także korzysta z takiego zabiegu w przypadku aparatów pomocniczych, to główna jednostka nadchodzącego modelu Galaxy A13 ma otrzymać mały upgrade. Wydany pod koniec 2020 roku model Galaxy A12 posiada główny aparat 48 MP, wspierany przez trzy dodatkowe: 5 MP, 2 MP oraz 2 MP. Media z Korei Południowej informują, że jego następca będzie posiadał główny aparat charakteryzujący się 50 MP rozdzielczością.

Zobacz również:

Kolejna dobra wiadomość jest też taka, że niedawno dowiedzieliśmy się, że Samsung planuje dodatkowo ulepszyć aparaty wszystkich swoich budżetowców i średniaków na 2022 rok. Firma zainwestowała blisko 15 miliardów dolarów, aby umożliwić implementację systemu optycznej stabilizacji obrazu we wszystkich smartfonach z serii Galaxy A. Spodziewamy się jednak, że Galaxy A13 zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku, w związku z czym nie należy spodziewać się obecności OIS w tym urządzeniu.

Spodziewamy się jednak, że Galaxy A13 będzie posiadało taki sam zestaw aparatów pomocniczych jak jego poprzednik. Znajdziemy więc trzy dodatkowe jednostki: 5 MP, 2 MP oraz 2 MP, a z przodu umieszczona zostanie 8 MP kamera selfie. Pozostałe szczegóły specyfikacji technicznej nie są jeszcze znane. Nie spodziewamy się jednak, aby nowy aparat znacząco wpłynął na cenę urządzenia.

Zobacz także: Samsung tworzy nowe procesory Exynos! Dla jakich telefonów?