Samsung: ultracienki wyświetlacz LCD

Przedstawiciele firmy Samsung Electronics poinformowali o stworzeniu nowego, ultracienkiego panelu LCD, którego grubość to zaledwie 0,82 mm. Znajdzie on zastosowanie przede wszystkim w "supercienkich" telefonach komórkowych.

Nowy panel, który grubością dorównuje karcie kredytowej, pozwoli producentom telefonów komórkowych na zredukowanie ich grubości nawet o 2,4 mm (typowa grubość obecnie stosowanych wyświetlaczy mieści się w przedziale od 2 do 3 milimetrów). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowej technologii o nazwie i-Lens, pozwalającej na zintegrowanie z matrycą zewnętrznej warstwy ochronnej, która w standardowych telefonach jest oddalona od niej o 2-3 mm. Rozwiązanie takie ma się też przyczynić do zwiększenia odporności na wstrząsy oraz czytelności ekranów.

Samsung: ultracienki wyświetlacz LCD

Nowy panel LCD Samsunga

Nowość, która powinna trafić do masowej produkcji w pierwszej połowie przyszłego roku będzie dostępna w dwóch wersjach - o przekątnej ekranu wynoszącej 2,1 i 2,2 cala. Obie będą dysponowały taką samą rozdzielczością (QVGA - 240 x 320 pikseli), jasnością (300 cd/m2) oraz współczynnikiem kontrastu (500:1).

Więcej informacji można znaleźć w opublikowanej informacji prasowej.