Samsung umożliwia drukowanie bezpośrednio z iOS

Nowa linia drukarek Samsunga zawiera dwie przygotowane specjalnie z myślą o użytkownikach iPhone'a, iPoda i iPada. Pozwalają one drukować bezpośrednio z urządzeń Apple wyposażonych w system mobilny iOS.

Nowe drukarki SCX-4729FW i ML-2955DW są kompatybilne z aplikacją Samsung Mobile Print. Pozwala to użytkownikom iOS na bezprzewodowe drukowanie plików PDF, zdjęć i stron internetowych. Aplikacja pozwala na obejście funkcji AirPrint w systemie Apple, która jest obecnie kompatybilna tylko z drukarkami ePrint od HP.

SCX-4729FW ma także wbudowaną funkcję skanowania i faksu. Obie drukarki osiągają prędkość 29 stron na minutę i wyposażone są w procesory o prędkości 533 MHz. Posiadają też tryb ekologiczny (eco mode), który pozwala dostosować użycie tonera i ustalić limit emisji dwutlenku węgla. Drukarki są kierowane do użytku w domach i małych firmach.

Zobacz również:

Oba urządzenia stanowią część szerszej linii drukarek, wśród których są także modele SCX-4729FD i ML-2955ND nie wyposażone w łączność bezprzewodową. Nowa linia drukarek Samsunga trafi na rynek pod koniec sierpnia. SCX-4729FW będzie kosztowała 280 dolarów, a ML-2955DW 150 dolarów.