Samsung usuwa swoje logo z Galaxy S6

Samsung zdecydował się na usunięcie własnego logo ze swojego topowego telefonu na jednym z rynków. Smartfony Galaxy S6 w obu wariantach będzie sprzedawany pod inną marką w Japonii. Swoje logo na urządzenie nałożą działający w Kraju Kwitnącej Wiśni operatorzy komórkowi.

Dwa podstawowe kanały dystrybucji telefonów komórkowych to sprzedaż na wolnym rynku w sklepach z elektroniką oraz sprzedaż u operatorów telefonii komórkowej razem z kartą SIM i abonamentem na usługi telekomunikacyjne. W tym drugim przypadku bardzo często producenci i sieci komórkowe podpisują najróżniejsze umowy, w ramach których telefony sygnowane są dodatkowym logo.

W przypadku Samsunga i japońskich operatorów w ramach współpracy koreański producent zdecydował się na całkowite pozbycie się własnego logo ze smartfonach Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Zamiast tego na telefonach będzie napis DoCoMo Galaxy i au Galaxy. Są to nazwy sieci komórkowych z Japonii, z którymi Samsung ściśle współpracuje.

Zobacz również:

  • Vivo X90 Pro nie ma żadnej konkurencji wśród telefonów. Musiałem podnieść poprzeczkę, więc zmierzy się z aparatem
  • Samsung Galaxy S23 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [31.03.2023]
Samsung usuwa swoje logo z Galaxy S6

Logo firmy zniknie z telefonu Samsung Galaxy S6 w Japonii

Samsung potwierdził, że rezygnuje ze swojego logo na smartfonach Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, ale firma na przedstawiła powodów stojących za tą decyzją. Operatorzy też nie podali oficjalnej informacji, na czym dokładnie polega umowa z Samsungiem. Nie wiadomo też, czy to jednorazowa akcja, czy też Samsung zdecyduje się na podobny krok również w innych krajach. W Polsce Galaxy S6 i Galaxy S6 trafią do dystrybucji operatorskiej, ale będą to najpewniej takie same telefony, jak te pochodzące z wolnej sprzedaży.

źródło: sammobile.com