Samsung: użytkownicy Androida otrzymają "Patch Tuesday"

Samsung zapowiedział wdrożenie nowego szybszego systemu udostępniania poprawek bezpieczeństwa dla urządzeń pracujących pod kontrolą Androida.

Samsung poinformował o zamiarze wdrożenia nowego szybszego procesu udostępniania poprawek bezpieczeństwa, które będą łatały dziury wykryte w jego urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida. Docelowo mamy mieć tutaj do czynienia z pakietami bezpieczeństwa dostarczanymi w postaci aktualizacji OTA (Over The Air) raz w miesiącu (coś na kształt Patch Tuesday Microsoftu).

"Biorąc pod uwagę ostatnie kwestie bezpieczeństwa przemyśleliśmy nasze podejście do systemu aktualizacji bezpieczeństwa dochodząc do wniosku, że powinny one być dostarczane w bardziej odpowiednim czasie. Ponieważ oprogramowanie jest ciągle eksploatowane na nowe sposoby, zapewnienie szybkiego sposobu dostarczania poprawek zabezpieczeń dla naszych urządzeń jest kluczowe dla ich ochrony" - powiedział Dong Jin Koh z Samsung Electronics.

Decyzja o wdrożeniu nowego systemu dostarczania poprawek została podjęta przez Samsunga w reakcji na niedawno wykryty błąd Stagefight, który często określany jest jako „najgroźniejsza luka w historii Androida”. Koreański producent podkreśla, że obecnie pracuje jeszcze z operatorami nad doprecyzowaniem różnych szczegółów. "Wkrótce" powinniśmy poznać więcej informacji na ten temat.