Samsung vs. Apple: "chcemy zobaczyć iPhone 5"

Sąd okręgowy w San Francisco nakazał Samsungowi udostępnienie Apple przygotowywanych właśnie urządzeń z linii Galaxy. Teraz to Samsung chce zobaczyć iPhone'a 5 oraz iPada 3, aby sprawdzić, czy znów nie narazi się na pozew.

Spór pomiędzy Apple i południowokoreańskim producentem toczy się wokół smartfonów i tabletów obu firm. Steve Jobs zarzuca Samsungowi, że produkty linii Galaxy oraz Infuse kopiują rozwiązania i koncepcje zastosowane w iPhonie i iPadzie.

Niedawno sąd zdecydował, że Samsung powinien zaprezentować Apple urządzenia: Galaxy S2, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 10.1 oraz Infuse 4G i 4G LTE. Niezależni doradcy amerykańskiego giganta mają porównać je z produktami Apple.

Samsung, który uważa, że decyzja sądu jest krzywdząca, postanowił zrewanżować się rywalowi i poprosił o udostępnienie "następnej generacji iPhone'a i iPada". W ten sposób, firma miałaby możliwość sprawdzić czy jej kolejne produkty nie naruszają licencji Apple. Lub inaczej: Samsung chce zabezpieczyć się przed kolejnym pozwem o plagiat.

-----

Wojny patentowe nabierają tempa, a korporacja Apple zdecydowanie najchętniej pozywa konkurencję o kradzież pomysłów. Tylko czy tablety i smartfony naprawdę powstały w garażu Steve'a Jobsa?