Samsung vs Apple - kiedy zakończy się ten konflikt?

Możliwe, że już wkrótce obie firmy dojdą do porozumienia i zakończą długotrwały spór dotyczący bezprawnego wykorzystywania patentów. Obie firmy oskarżają się o nadużycia, co w efekcie może prowadzi do długiej i nieopłacalnej batalii sądowej.

Galaxy Tab 10 i iPad 2
Alvin Lim z Fitch Ratings powiedział dla Korea Times, że firmy dojdą raczej do porozumienia i nie będą w nieskończoność kontynuować kosztownych działań prawnych. Uważa on, że stanie się to, gdy nie będą dla siebie dostrzegać żadnych korzyści z prowadzenia dalszej walki w sądzie. Wtedy powinny pójść na kompromis, który zadowoli obie strony.

Apple oskarża Samsunga o naruszenie jego patentów w przypadku tabletu Galaxy Tab 10 oraz smartfonów. Samsung natomiast oskarżył Apple o bezprawne wykorzystanie jego patentów związanych z łącznością 3G. To oskarżenie wywołało jednak obawy Komisji Europejskiej. Bada ona, czy koreańska firma nie nadużywa patentów w celu monopolizacji rynku.

Zobacz również:

  • Android 13 - Sprawdź czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację
  • Różowy wyświetlacz w iPhone! Nowa awaria oprogramowania

Lim uważa, że Samsung nadal będzie agresywnie odpowiadał na oskarżenia Apple, które rozpoczęły się w kwietniu 2011 roku. Wierzy on jednak, że firmy dojdą do momentu, w którym najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie dla nich podpisanie wzajemnych licencji na patenty.

W innym przypadku firmy mogą wiele stracić. Apple jest głównym klientem kupującym procesory, ekrany LCD i pamięć flash NAND od Samsunga. Koreańska firma nie chciałaby stracić takiego kontrahenta. Apple natomiast miałoby poważne problemy ze znalezieniem innego producenta odpowiedniej ilości podzespołów. Pikanterii konfliktowi sądowemu nadaje fakt, że Samsung wyprzedził swojego rywala i został największym producent smartfonów w trzecim kwartale 2011 roku.