Samsung w tym roku zaprezentuje więcej składanych smartfonów

Samsung ma pokazać w lutym składanego smartfona Galaxy Z Flip, a potem Galaxy Fold 2. Jak dowiedzieliśmy się dzisiaj, na tym nie koniec.

Samsung niedawno podał informacje o swoich dochodach za ubiegły rok i zdradził plany na obecny. Dzięki temu wiemy, że będzie stawiać na rozwój 5G. Dzisiaj pojawiła się informacja, że producent szykuje więcej modeli składanych smartfonów oprócz tych zapowiedzianych i przewiduje w 2020 roku sprzedaż od 5 do 6 milionów takich właśnie egzemplarzy. Już w ubiegłym roku prezes firmy, DJ Koh, zapowiadał, że w bieżącym firma chce "znacząco zwiększyć sprzedaż składanych smartfonów". A co oczywiste - im więcej modeli, tym większa sprzedaż.

Jak na razie czekamy na prezentację modelu Galaxy Z Flip, co będzie miało miejsce 11 lutego, wraz z rodziną Galaxy S20. Nie znamy jeszcze daty premiery Galaxy Fold 2, czyli następcy składaka, od którego praktycznie zaczęła się historia składanych smartfonów. A co będzie dalej? Jak wiadomo - będą kolejne, ale musimy czekać na bardziej oficjalne informacje od producenta.