Samsung wprowadza pierwsze urządzenie z preinstalowanym Androidem 10

Niestety nie będzie to model, na który czekamy.

Powoli zbliża się koniec roku, a wszyscy wyczekują już z niecierpliwością przyszłorocznych smartfonowych premier. Jedną z pierwszych, a zarazem najgorętszych będzie wprowadzenie do sprzedaży Samsunga Galaxy S11.

Samsung wprowadza pierwsze urządzenie z preinstalowanym Androidem 10

Źródło: samsung.com

Samsung rozwija obecnie kilka modeli i możliwe jest, że jeszcze w tym roku zaprezentowane zostaną smartfony Samsung Galaxy S10 Lite oraz Galaxy Note 10 Lite. Możliwe, że pojawi się także nowy model z serii Galaxy A. Wszystkie te urządzenie łączy fakt, że pracować będą pod kontrolą Androida 10 od razu po wyjęciu z pudełka.

Zobacz również:

  • Samsung szaleje i przecenia Galaxy S23 Ultra oraz Galaxy A54 5G [29.03.2023]
  • Masz Galaxy Note 20 Ultra? Twój Samsung właśnie otrzymał nowe życie

Ostatnimi czasy w sieci pojawiała się informacja, że wszystkie smartfony Galaxy A pracować będą pod kontrolą Androida 10. Urządzenia te mają zadebiutować wcześniej, niż Galaxy S11, dzięki czemu Samsung po raz pierwszy od lat przełamałby swoją tradycję. Dotychczas najnowsze modele Galaxy S jako pierwsze posiadały aktualną wersję systemu operacyjnego Android, a dopiero po ich wprowadzeniu do sprzedaży Samsung prezentował inne modele z nowym systemem.

Co ciekawe Samsung już złamał swoja zasadę, a na rynku niedługo pojawi się smartfon z serii Galaxy z preinstalowanym Androidem 10. Amerykański operator telefonii komórkowej T-Mobile otworzył właśnie system przyjmowania zamówień na Samsunga Galaxy Note 10+ z modemem 5G. Zgodnie z informacjami podanymi przez operatora urządzenie dostarczane będzie z systemem Android 10 z nakładką graficzną One UI 2.0.

Informacja ta została potwierdzona przez użytkownika, który posiada już jeden z egzemplarzy Galaxy Note 10 5G dla T-Mobile, których sprzedaż oficjalnie rozpocznie się dopiero w piątek.

To bezprecedensowa sytuacja z dwóch powodów. Galaxy Note 10 5G zostanie wprowadzony z preinstalowanym Androidem 10 przed premierą Galaxy S11, a na dodatek klasyczne modele Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ nie otrzymały jeszcze stosownej aktualizacji wprowadzającej Androida 10 z One UI 2.0. Oprogramowanie zainstalowane na specjalnej wersji Galaxy Note 10 przygotowanej dla amerykańskiego T-Mobile powinno trafić na inne smartfony jeszcze w tym roku.

Źródło: xda-developers.com via sammobile.com