Samsung wprowadzi nową generację odtwarzaczy Blu-ray

Południowokoreański gigant przygotowuje się do wprowadzenia nowej wersji odtwarzacza Blu-ray. Urządzenie nosić będzie oznaczenie BD-P1400, a jego publiczna prezentacja nastąpić ma podczas targów elektroniki użytkowej IFA 2007 w Berlinie, 31. sierpnia.

BD-P1400 ma obsługiwać standard Dolby Digital Plus (system dźwięku przestrzennego stworzony specjalnie z myślą o telewizji i filmach HD), jak również formaty audio Dolby True HD i DTS-HD. Powinien także dysponować złączem Ethernet (podobnie jak odtwarzacz 2. generacji - BD-P1200).

Jeśli Samsung zdecyduje się wprowadzić urządzenie do masowej sprzedaży po 31. października br., będzie musiał - zgodnie z wytycznymi Blu-ray Disc Association - wyposażyć swój produkt w pewne funkcje, których obecność nie była wymagana w starszych modelach. Mowa tu m.in. o opcji PIP (picture-in-picture), umożliwiającej oglądanie wideo z dwóch różnych źródeł jednocześnie (przekaz z drugiego kanału emitowany jest w małym oknie). Jak do tej pory, żaden odtwarzacz Blu-ray (w przeciwieństwie do urządzeń HD DVD) nie oferuje obsługi systemu PIP.