Samsung wprowadzi smartfony z elastycznymi wyświetlaczami

Już niedługo w sprzedaży możemy zobaczyć smartfony z elastycznymi wyświetlaczami. Samsung planuje wprowadzenie ich na rynek już przyszłym roku. Następne w planach są także tablety i inne przenośne urządzenia z giętkimi ekranami.

Elastyczne wyświetlacze Samsunga
Robert Yi z Samsunga mówi, że elastyczne wyświetlacze mają zostać wprowadzone już w 2012 roku. Wyraził również nadzieję, że dojdzie do tego w jego pierwszej części. Jako pierwsze z nowej technologii skorzystają smartfony. Inne przenośne urządzenia z giętkimi ekranami powinny pojawić się nieco później.

Samsung już wcześniej zaprezentował elastyczny wyświetlacz OLED, który faktycznie wyglądał na niemalże gotowy produkt. Wykonano go z materiału, w którym każdy piksel sam generuje światło. Dzięki temu, giętkie wyświetlacze Samsunga nie potrzebują podświetlania, tak jak ekrany LCD.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Nowości dla graczy i nie tylko od AOC oraz Philips

W trzecim kwartale 2011 roku Samsung sprzedał 27,8 mln samrtfonów. Według danych Strategy Analytics, Apple sprzedało ich w tym czasie 17,1 mln, jednak producent ten podał, że w trzy dni od premiery iPhone'a 4S, znalazł on 4 miliony nabywców.

Ciekawe, czy nowe elastyczne wyświetlacze zostaną wprowadzone do serii flagowych smartfonów Galaxy S, czy też może powstaną specjalne modele wykorzystujących nową technologię. Interesująca jest także cena, w jakiej będą one sprzedawane. Odpowiedzi mogą pojawić się już w przyszłym roku.

Również Nokia pracuje nad elastycznym smartfonem. Wydaje się, że jej prace są na podobnym etapie zaawansowania, a na niedawnej konferencji Nokia World 2011, fińska firma zaprezentowała nawet prototypowy smartfon Nokia Kinetic Device.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: