Samsung (wreszcie) wypuszcza stabilny system Android 10 dla Galaxy S9

Było kilka wersji beta, ale to już koniec - w końcu posiadacze Galaxy S9 i Galaxy S9+ będą mogli cieszyć się pełną, stabilną edycją Androida 10.

Smartfony Samsung Galaxy S9 oraz Galaxy 9+ to flagowce z 2018 roku. Wystartowały z systemem Android 8 Oreo i nakładką Experience 9.0. Potem otrzymały zmianę nakładki na OneUI oraz system Android 9 Pie i od tego czasu ochotnicy mogli próbować Androida 10 w wersji beta. Pojawiło się pięć edycji beta, aż w końcu dzisiaj zaczyna być rozprowadzana finalna. Towarzyszy jej najnowsza wersja nakładki producenta, czyli One UI 2.0. Samsung wprowadził w życie pierwszą fazę aktualizacji - mogą pobierać ją użytkownicy z Niemiec, Niderlandów, a także USA. W kolejnych dniach przyjdzie kolej na następne kraje świata, w tym i Polskę. Według pierwszych doniesień, plik aktualizacyjny zajmuje od 1,8 do 2 GB i zawiera od razu styczniowe poprawki bezpieczeństwa od Google.

Największą nowością, jaką przynosi Android 10, jest obsługa gestów ponadto pojawia się nowe menu, a także takie funkcje, jak tryb skupienia czy natywne wsparcie dla trybu ciemnego. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz naszą recenzję systemu Android 10. One UI to z kolei dodatkowe ulepszenia, ściśle związane z możliwościami urządzenia oraz jego aparatami. Jeśli posiadasz któryś ze smartfonów Galaxy S9, już na dniach możesz przekonać się o nich w praktyce!