Samsung wycofuje Galaxy S20 ze sprzedaży! Gdzie kupić starszy model?

Zaledwie kilka dni po prezentacji najnowszych smartfonów z rodziny Galaxy S21 Koreańczycy zdecydowali się na wycofanie ze sprzedaży zeszłorocznych modeli z rodziny Galaxy S20. Tym krokiem Samsung po raz kolejny potwierdził, że flagowce z 2020 roku były niewypałem.

Naturalną koleją rzeczy jest, że po wprowadzeniu na rynek nowego modelu smartfona jego poprzednik powoli odchodzi w zapomnienia. Taka strategia sprawdza się w przypadku większości budżetowców, średniaków oraz tanich flagowców. Na rynku znajdziemy również firmy, które mają odmienne zdane co do swojej gamy modelowej i po premierze nowego flagowca obniżają cenę poprzednich modeli, które stają się atrakcyjną cenowo alternatywą. Od lat robi tak Samsung oraz Apple.

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra

Okazuje się jednak ,że Samsung w tym roku nie ma zamiaru sprzedawać modeli z rodziny Galaxy S20. Koreańczycy do tej pory znani byli z utrzymywania w ofercie leciwych modeli przez długi okres czasu. Nadal nie ma problemu z zakupem modeli z rodziny Galaxy S10, które pojawiły się na rynku na początku 2019 roku.

Koreańczycy chyba rzeczywiście są zawiedzeni rodziną Galaxy S20, ponieważ smartfony Samsung Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra zniknęły z oficjalnych stron producenta oraz sklepów Samsung Store.

Po zaledwie kilku dniach od prezentacji nowych modeli z rodziny Galaxy S21 i rozpoczęciu przedsprzedaży Samsung po cichu wycofuje się ze sprzedaży zeszłorocznych flagowców. Jedynym smartfonem z rodziny Galaxy S20, który pozostał w sprzedaży jest zaprezentowany w drugiej połowie roku Galaxy S20 FE.

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra nie kupimy już w oficjalnych sklepach Samsunga w Indiach, Wielkiej Brytanii oraz Chinach.

Wycofanie ze sprzedaży modeli z zeszłego roku z pewnością rozczaruje niektórych użytkowników, którzy czekali na premierę Galaxy S21, aby nabyć starsze flagowce w niższych cenach.

Zastanawiasz się jak kupić tańszego Galaxy S20? Obecnie smartfony są jeszcze normalnie dostępne u większości sprzedawców i taki stan rzeczy będzie utrzymywać się jeszcze przez wiele tygodni. Radzimy jednak się pośpieszyć - Samsung prawdopodobnie przestanie uzupełniać zapasy magazynowe.

Źródło: gizchina.com